Virály

24. března 2023 12:20

redakce Prima Lajk

Škola vyhodila fotbalového trenéra, který se s hráči modlil. Teď u soudu vyhrál obří odškodné

Bývalý středoškolský trenér amerického fotbalu vysoudil tučné odškodné.

Joseph Kennedy dlouhé roky pracoval jako trenér amerického fotbalu na střední škole Bremerton High School. Mezi jeho tradice pak patřila tichá modlitba na konci hřiště – nejprve s tím začal on sám, později se k němu ale začali přidávat i další hráči. Vše probíhalo bez problémů, až do roku 2015, kdy škola obdržela stížnosti od rodičů studentů, kteří se údajně cítili „nuceni“ k modlení.

Škola tak učitele a trenéra přemístila z lavičky na placenou dovolenou a v další sezoně už jej nenajala. To se ale koučovi nelíbilo, a tak se rozhodl školu zažalovat. Případ došel až k americkému nejvyššímu soudu, kde padlo rozhodnutí, že modlení a klečení s hráči na konci sportovních utkání je konstitučním právem každého občana.

THE COMEBACK COACH IS BACK! After a hard-fought, 7-year battle, and a precedent-setting Supreme Court victory, the final...

Posted by Support Coach Joe Kennedy on Tuesday, November 15, 2022

Kenney tak získal tučné odškodné ve výši zhruba 44 milionů korun stejně jako zpátky své staré místo, s čímž se pojí i solidní výplata. Paradoxní je, že tuto sedmiletou soudní bitvu oslavuje nejen trenér, ale i rodiče studentů a samotná škola.

Sdílejte článek
Štítky americký fotbal soud odškodné trenér modlení klečení

Přečtěte si také