návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Škola začala pokutovat rodiče, kteří vyzvedávají děti pozdě. Kolik musí opozdilci platit?

Škola pokutuje rodiče za to, že chodí pozdě.
Vydáno: 17.01.2020
Pokuty pro rodiče 1
Autor: istock.com Pokuty pro rodiče 1

Škola v Kentu začala pokutovat rodiče, kteří přicházejí vyzvedávat své děti po škole se zpožděním. Snaží se tak docílit toho, že učitelky nebudou muset zůstávat ve škole samy déle kvůli několika opozdilcům. Za každých pět minut, o kterých se rodiče zpozdí, budou platit v přepočtu 30 Kč za žáka. Pokud nedorazí ani do půl hodiny, škola kontaktuje sociálku.

V minulosti škola nechávala rodiče v klidu vyzvedávat děti ještě deset minut poté, co jim skončila výuka, problém je, že se počty opozdilců výrazně zvýšily a pozdě začal chodit skoro každý. Což není dobře a nedává to dětem zrovna dobrý příklad. Rodiče pochopitelně reagovali na nové pravidlo podrážděně, jak se dalo předpokládat, a tvrdí, že škola řeší malichernosti. Jediná věc, která zatím není jasná – co se bude dít, až někteří rodiče odmítnou zaplatit.

Článek je zařazen v: škola , pokuty , děti , rodiče , nové pravidlo

reklama