Virály

12. října 2021 11:40

redakce Prima Lajk

Slavní streameři se vyjádřili k úniku dat na Twitchi. Kolik peněz si reálně vydělávají Agrealus nebo Pokimane?

Streameři se vyjádřili k úniku dat na Twitch.tv.

Jsou to zhruba dva týdny, co došlo k obřímu úniku dat ze streamovací platformy Twitch.tv. Zástupci platformy již záležitost potvrdili, dodali, že momentálně celý únik vyšetřují a v budoucnu udělají vše pro to, aby se už nic podobného neopakovalo. Potíž je v tom, že se na veřejnost mezitím dostaly citlivé údaje, jako např. kolik si který streamer vydělává, což vedlo k tomu, že musely celou záležitost začít komentovat i jednotlivé osobnosti z Twitche.

Někteří to pak zvládli lépe a někteří naopak hůře. Server Playzone.cz například uvedl, že streamer HasanAbi s celkovým 13. místem v žebříčku výdělků (za minulý rok zhruba 2 miliony dolarů) neunesl útoky naštvaných diváků, čímž si svoji image úplně nevylepšil. Naopak slavná streamerka pokimane zůstala v klidu, dodala, že její hlavní výdělky už v současnosti pocházejí odjinud, a přeje si, aby její diváci raději šetřili peníze sami pro sebe.

Úplně jinak pak pojal situaci nejznámější český streamer Agraelus. Ten si z celého úniku vůbec nic nedělá, tvrdí, že většinu dat stejně lidé najdou na internetu i bez leaků, a jako příklad sdílel svoje výdělky za měsíc srpen, kdy měl ze zhruba 2 000 příspěvků 360 tisíc korun. Jak ale dodává, vše má správně zdaněné, pohlídané, a vůbec se tak nebojí, že by mu v tomhle ohledu měl únik dat z Twitche nějak ublížit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také