Virály

3. března 2021 14:49

sarka.turcekova@gmail.com

Slavný TikToker je obviněný ze sexuálního obtěžování! Co doopravdy udělal?

Muž známý pro svoje taneční videa na TikToku je obviněný za sexuálního obtěžování.

32letý Jason Campbell, který je na TikToku známý jako „TikTok Doc“, je zažalovaný o 45 milionů dolarů. Muž známý svými virálními tanečními videi na sociální platformě TikTok čelí podle žaloby obvinění ze sexuálního napadení a obtěžování. V té době, co se mělo jeho obtěžování odehrávat, byl Campbell rezidentním lékařem v anesteziologii a perioperační medicíně na Oregonské univerzitě pro zdraví a vědu v Portlandu, nyní však žije a pracuje na Floridě. Obvinění pocházejí od jeho bývalého spolupracovníka z Veteran Affairs Medical Center v Portlandu a měly se odehrávat od ledna do března 2020.

Žena, která zůstala v anonymitě, tvrdí, že ji muž obtěžoval prostřednictvím textových zpráv, pornografických fotografií a sexuálně nabitých zpráv na sociálních médiích. Campbell pracoval pro OSHU, a přestože měl přítelkyni, tak se pokoušel o škodlivý a urážlivý kontakt s ženou, což způsobilo, že začala pociťovat závažnou a přetrvávající emoční tíseň, nepohodlí a zasahovalo jí to i do běžných životních činností. Při jedné příležitosti jí údajně poslal fotografii své erekce přes kalhoty. Jindy jí měl poslat na Instagram video zprávu, ve které jí řekl, že ypadá „chutně“, nebo poslal zprávu, v které se omlouval, že šlo jen o automatickou opravu – přitom ale obsahovala neslušnosti.

Navíc mělo dojít k dalšímu incidentu, kdy muž vešel do kanceláře žalobkyně, potichu se k ní vplížil a bez výslovného souhlasu jí zezadu tlačil svou erekcí směrem ke stolu. Žena byla vyděšená a křičela na muže, aby odešel pryč. Pak mu poslala zprávu, aby jí nikdy nevstupoval do osobního prostoru, a už vůbec ne jako překvapení – na to se jí muž omluvil s tím, že se měl zeptat. Následující den jí už ale psal zprávu ve znění, že by ji chtěl obejmout zezadu bez toho, aby na něj křičela.

V telefonickém rozhovoru Campbell řekl, že je nevinný, ale případ nijak podrobně nerozebíral. Již není zaměstnán univerzitou, která ve svém prohlášení uvedla: „OHSU neomlouvá chování popsané v žalobě. Neustále pracujeme na vývoji naší kultury, zásad a postupů, abychom vytvořili prostředí, kde se všichni studenti, zaměstnanci, pacienti a návštěvníci budou cítit v bezpečí a vítáni.“ Zatím ještě není jasné, kdo soud vyhraje.

Sdílejte článek
Štítky TikTok sexuální obtěžování obtěžování

Přečtěte si také