Na mistrovství světa v hokeji možná nebudou hrát cizí hymny 2
Autor: profimedia Na mistrovství světa v hokeji možná nebudou hrát cizí hymny 2

Slováci možná nedovolí, aby na mistrovství světa zněly cizí hymny. Vážně neuslyšíme tu českou?

Publikováno: 10.05.2019
Slováci schválili kontroverzní zákon, který zakazuje hrát hymny cizích států. Dotkne se to i začínajícího mistrovství světa v hokeji?

reklama

Dovedete si představit, že byste na mistrovství světa neslyšeli jinou hymnu než pořadatelské země? Možná se vám to zdá už z podstaty věci absurdní, na dnes začínajícím hokejovém šampionátu na Slovensku to ale reálně hrozí. Tamní parlament totiž potvrdil zákon, který omezuje hraní a zpívání hymny cizích států na slovenském území.

Podle dřívějšího vyjádření Andreje Danka, šéfa Slovenské národní strany, která tyto změny prosadila, se omezení vztahuje jen na státní svátky, výročí a další významné příležitosti. Cizí hymna se může hrát pouze v případě, že je přítomna oficiální delegace daného státu. Kontroverzní novela vstoupí v platnost v polovině května. A protože hokejové mistrovství světa hostí Bratislava a Košice od 10. do 26. května, může se stát, že se vítězná mužstva nedočkají tradiční pozápasové hymny. Pokud tedy zrovna nevyhraje domácí reprezentace.

Další koaliční strana Most-Híd, která v zemi zastupuje i početnou maďarskou menšinu, už sice předložila do sněmovny návrh, který veřejnosti hraní a zpívání hymny cizích zemí umožní, není však vůbec vůbec jasné, jak celá záležitost dopadne. Doufejme tedy, že zvítězí selský rozum a všichni fanoušci na stadionu i doma si budou moct v případě vítězství českého týmu vyslechnout a zapět Kde domov můj.

Lady Gaga je k nepoznání!

VIDEO: Jedna z největších hvězd božsky zazpívala americkou hymnu na Super Bowlu. Nikdo ji však nepoznal!

Misha - česká hymna

VIDEO: Youtuber Misha uráží Česko! Nazpíval příšernou verzi naší hymny, po které si budete chtít propíchnout uši

reklama