Virály

15. června 2020 13:19

sarka.turcekova@gmail.com

Slovenská influencerka se vyfotila s tygrem na vodítku a lidé jí za to nadávají. Čím se obhajuje?

Tuhle slovenskou influencerku začali kritizovat za její fotku, kterou si pořídila s malým tygrem a dala ji na sociální sítě.

Slovenská instagramová královna Zuzana Plačková fotku, kde se prochází po bratislavské Petržalce, zveřejnila na svém Instagramu, kde na ni kromě jejích fanoušků zareagovali i hejtři. Není se ale čemu divit, protože na fotce se šelmou není moc co chválit. Tygr rozhodně není zvíře, které by se mělo procházet volně po ulici a narážet na ostatní zvířata, jako jsou třeba psi. Fotku kritizovali také ochránci zvířat, třeba europoslanec Martin Hojsík, který je odborníkem na životní prostředí a pracoval v neziskovce, která zastřešovala ochranu divokých šelem.

Podle něj je nemyslitelné, aby takové zvíře chodilo volně po sídlišti. Upozornil také na to, že když je něco legální, rozhodně to neznamená, že je to správné. Soukromé chovy však jsou na Slovensku povoleny – platí to například pro tygry a lvy nebo medvědy. Influencerka kritiku naprosto nezvládla a vůbec se neomluvila. Spíš naopak, začala dotčeně reagovat na příval bouřlivých diskuzí po svém.

Začala se hájit tím, že lidi vůbec nevědí, jestli ona je chovatelkou tohoto zvířete, a nevědí, jestli ho třeba náhodou nezachránila z cirkusu. To je ale celkem hloupé vzhledem k tomu, že ona se s ním nutně musela vyfotit na veřejném místě. Tudíž se s ním venku musela procházet. A samozřejmě svojí fotkou mohla dát inspiraci dalším lidem a vyvolat dojem, že je normální mít malého tygra venku na vodítku jako psa… Z jejích vyjádření však nepřímo vyplývá, že tygr není její a jenom si ho zřejmě vypůjčila na fotku. Proč, to tedy těžko říct…

Sdílejte článek

Přečtěte si také