návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Smutná oběť koronaviru v Číně! Chlapec na vozíku zemřel na ulici. Proč se o něj nikdo nepostaral?

Otec, který onemocněl koronavirum, se nemohl postarat o nemohoucího 16letého syna. I když prosil úřady, nic se nestalo.
Vydáno: 05.02.2020
handicap
Autor: istockphoto handicap

Zoufalý otec se přihlásil v nemocnici s horečkou a podezřením na koronavirus, proto ho hned vzali do karantény. Jenomže on se staral každý den o svého syna, který trpěl mozkovou obrnou, byl na vozíku a nemohl se o sebe postarat. Potřeboval každodenní péči svého otce. Otec se snažil upozornit úřady, doktory, příbuzné. Jenomže jeho žádosti byly ignorovány. Nikdo se o něj nepostaral. Nepomohlo ani to, že napsal několik zoufalých příspěvků na sociální sítě.

Chlapec pak bohužel zemřel, a to přímo na ulici. Vyšlo navíc najevo, že čínské úřady chlapce sice navštívily, ale dostatečně se o něj nepostaraly. Pracovníci ho nechali doma a přišli mu dát jídlo jen dvakrát během toho, co byl otec uvězněný v nemocnici. Čínská vláda kvůli tomu dokonce postavila vyšetřovací tým a propustila starostu města i místní tajemnici. Po 6 dnech, co se o chlapce nikdo nepostaral, byl nalezený mrtvý.

Ilustrační foto

Koronavirus má první oběť mimo Čínu. Nakažených je více než 14 000, mrtvých přes 300

Článek je zařazen v: koronavirus , Čína , virus , nákaza , nemoc

reklama