návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Lidi vyděsil ztracený lední medvěd, který se potuloval ve městě na Sibiři. Jak se tam chudák dostal?

Velmi vzácný pohled se naskytl lidem v průmyslové zóně na Sibiři, kam se až od vzdáleného břehu moře zatoulal lední medvěd.
Vydáno: 20.06.2019
V průmyslové oblasti na Sibiři se pohyboval lední medvěd 4
Autor: profimedia V průmyslové oblasti na Sibiři se pohyboval lední medvěd 4

Nevídaný obrázek se naskytl obyvatelům města Norilsk na severní Sibiři. V blízké průmyslové oblasti se totiž potulovala samice ledního medvěda, která byla zmatená, hladová a viditelně oslabená. Do města nejspíš zabloudila poté, co opustila své přirozené arktické prostředí. Místní strážníci a místní úředníci ji sledovali od úterý. Medvědice většinu času ležela vyčerpaná na zemi a zvedla se jen výjimečně, aby si ulovila nějaké jídlo.

Zástupce pro enviromentální služby sdělil agentuře AFP, že se medvědice stále pohybuje kolem továrny a dohlíží na ni policie i pohotovostní služba, které zajišťují bezpečnost zvířete i místních obyvatel. Tamní ochránci životního prostředí v deníku Guardian uvedli, že naposledy byl medvěd lední v této oblasti spatřen před 40 lety. Tahle samice podle nich putovala celých 1500 kilometrů až z ostrovů v Karském moři. Podle Olega Kraševského, odborníka na divokou zvěř, není zcela zřejmé, proč se medvědice dostala až do města. Domnívá se, že se jednoduše mohla ztratit. Vliv na její daleký přesun může mít i současná klimatická krize, která způsobuje tání ledu a ledovců, což výrazně poškozuje biotop ledních medvědů a nutí je ke shánění potravy až ve vnitrozemí v obydlených oblastech.

Podle nejnovějších zpráv místní odborníci na divokou zvěř včera medvědici odchytili a řeší, co s ní bude dál. Nabízí se možnost převézt ji zpět k břehům moře nebo ji umístit do zoo. Ať už případ dopadne jakkoliv, věříme, že ochránci najdou ten nejhumánnější a nejzodpovědnější způsob, jak s nebohou samicí naložit. Na to, v jak zbídačeném stavu byla, s můžete podívat v naší galerii.

Najdete mezi duchy medvěda? 1

FOTO: Hádanka, která vám nedá spát! Najdete mezi duchy na obrázku do 10 vteřin medvěda?

Článek je zařazen v: lední medvěd , průmyslová oblast , Sibiř

reklama