Virály

12. ledna 2018 16:55

redakce Prima Lajk

ŠOK! Lékaři prohlásili muže za mrtvého. Ten ale na pitevním stole začal chrápat. Jak je to možné?

Tak tenhle vězeň doslova utekl hrobníkovi z lopaty.

Španělský vězeň, který byl prohlášen třemi lékaři za mrtvého, byl údajně jen pár hodin poté nalezen živý. Gonzalo Montoya Jimenez zavřený ve vězení ve španělské Asturii, byl podle španělských médií umístěn do pytle pro mrtvoly a převezen do nemocniční márnice poté, co byl nalezen bezvládně ležící ve své cele. Jeho rodina uvedla, že tam už na sobě měl visačku s povolením k pitvě.

Zaměstnanci institutu soudního lékařství si uvědomili chybu vězeňských lékařů až poté, co 29letý muž začal na pitevním stole chrápat. Jimenez je nyní pod dohledem lékařů na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Asturii. Podle médií se jako první po probuzení ptal na svou ženu.

Vyšetřovatelé mají podezření, že u muže nastala katalepsie, tedy stav, při němž dochází ke ztuhlosti těla, ztrátě citlivosti na bolest a zpomalení tělesných funkcí, jako je třeba dýchání. Lékaři se obávali poškození mozku, poté, co se pacient probral a dokázal si vzpomenout na svou manželku, toto vyloučili. Jeho rodina prozradila, že měl epilepsii a užíval léky, měli ale obavy, že je ve vězení nebere. Mladý Španěl tak teď může v klidu prohlašovat, že utekl hrobníkovi z lopaty.

Sdílejte článek
Štítky smrt stůl lékař chyba věznice márnice živý Asturie

Přečtěte si také