Virály

4. prosince 2018 14:20

redakce Prima Lajk

ŠOK! Muži vybuchla v kapse e-cigareta a způsobila mu těžké popáleniny na noze a genitáliích. Hrozí to i vám?

Člověk si říká, že e-cigarety jsou rozhodně zdravější než ty klasické. No, jak v čem...

Rozhodli jste se skoncovat s kouřením a přejít na e-cigarety? Pak byste si měli dávat velký pozor na to, kam si je schováváte. Muž jménem Damian Gola z polských Katowic totiž tvrdí, že mu ta jeho vybuchla v kapse a způsobila popáleniny na nohou a genitáliích. K této děsivé nehodě navíc došlo poté, co se s manželkou a desetiletou dcerou vraceli z procházky a chystali se odjet autem. Jeho manželka k tomu dodala, že bylo velké štěstí, že ještě neřídil – během jízdy by takový výbuch mohl být mnohem větší tragédií, protože její muž byl prý celý v plamenech.

Ihned po nešťastné události byl Damian převezen do nemocnice, kde mu ošetřili popáleniny třetího stupně na stehnu a genitáliích. Rána na noze byla bohužel natolik hluboká, že se mu na místech, kde kůže odumírala, vytvořila nekróza, a lékaři mu tak museli transplantovat kus kůže.

Damian tuto nebezpečnou nehodu bere jako možnost, jak varovat ostatní o možných nebezpečích e-cigaret. Poukázal na to, že různí výrobci prodávají buď e-cigarety se zabudovanými bateriemi, nebo na klasické baterky – a právě druhý typ si Damian pořídil. Rozhodl se, že až mu bude lépe, bude vymáhat po výrobci odškodnění a e-cigaretu už nebude používat. Ačkoliv exploze e-cigaret jsou poměrně vzácné, pár případů už se objevilo a rozhodně byste si na tyto výrobky měli dávat pozor. Jen si představte, co by se stalo, kdyby vám v kapse vybuchla například při tankování benzinu...


Přečtěte si také