Virály

21. prosince 2017 13:50

redakce Prima Lajk

ŠOK! Žena porodila holčičku, která je skoro stejně stará jako ona! Jak je to vůbec možné?

ŠOK! Žena porodila holčičku, která je skoro stejně stará jako ona! Jak je to vůbec možné?

Žena z Tennessee porodila holčičku, která vznikla z embrya zmraženého před 24 lety. Emma Wren Gibsonová se narodila 25. listopadu s váhou 2,95 kg a délkou 50,8 cm. Vyvinula se z embrya, které bylo zmraženo 14 října 1992 – podle výzkumníků se jednalo o nejstarší zárodek, z něhož se narodil živý člověk. Její 26letá matce Tina Gibsonové tak v době zamrznutí embrya bylo pouhých 2 a půl roku. Dá se tedy říci, že jsou skoro stejně staré. A v paralelním vesmíru by klidně mohly být nejlepší kamarádky.

Tina s jejím 33letým manželem Benjamin nemohlia počít dítě přirozenou cestou, protože trpí cystickou fibrózou – tedy genetickou poruchou, která ovlivňuje uspořádání vaječník§ a může vést k neplodnosti. Původně proto uvažovali o adopci, a dokonce měli několik dětí v pěstounské péči. Nakonec je však Tinin otec informoval o možnosti přijetí embrya a jeho donošení ve vlastním těle.

Volba zárodku byla podle Tinz velice vyčerpávající. Existuje jich prý obrovské množství. Jejich první zvolené embryo navíc nebylo životaschopné, museli tedy vybírat podruhé. Prozradila taky, že u zárodku nejsou žádné informace o jeho staří, takže vůbec neměli tušení, že zrovna to jejich má už přes dvacet let. Od zmíněného roku 1992 nebylo rozmrazeno až do doby, kdy bylo vše připraveno k implantaci do Tininy dělohy. Podle lékařské knihovny univerzity v Tennesse se jedná o nejdéle zmražený zárodek určený k vyvinutí a narození, který přežil. No vida, a jaká se z něj nakonec vyvinula roztomilá holčička, co říkáte? A vůbec nejde poznat, že je skoro stejně stará jako její matka...

Sdílejte článek

Přečtěte si také