Virály

18. července 2022 18:45

redakce Prima Lajk

Soud udělil mladé dívce brutální trest za cizoložství! Chtějí ji zaživa ukamenovat

Súdán odsoudil mladou dívku k trestu smrti ukamenováním.

20letá žena se stala první osobou v Súdánu, která byla za posledních 10 let odsouzena k trestu smrti ukamenováním. Důvod? Podle všeho se přiznala k podvádění svého manžela. Maryam Alsyed Tiyrab byla minulý měsíc vyslýchána a vzata do vazby policií poté, co se měla přiznat k cizoložství.

Trestní soud projednával její případ 26. června, později toho dne byla shledána vinnou z porušení súdánských zákonů o cizoložství a odsouzena nekompromisně k trestu smrti ukamenováním. Ženy, které byly v Súdánu shledány vinnými z cizoložství, jsou považovány za špatné ze sociálních, náboženských, morálních i právních důvodů.

Podle islámského práva mohou osoby shledané vinnými čelit všelijakým drastickým trestům včetně amputace končetin, bičování, a právě výše zmíněné smrti. V případě Maryam ale ještě není vše ztraceno, žena se chce odvolat k jinému soudu, který by výši trestu mohl ještě zmírnit. Poslední trest ukamenováním byl v Súdánu vynesen v roce 2013, kdy byla opět zatčena žena za cizoložství. Rozhodnutí ale bylo později zrušeno Vrchním soudem, stejně jako většina případů smrti ukamenováním.

Sdílejte článek

Přečtěte si také