Virály

30. srpna 2019 20:47

redakce Prima Lajk

Soud v Mexiku povolil rekreační užívání kokainu. Jak je to možné?

Mexický soud se zabývá žádostí dvou lidí, kteří usilují o rekreační užívání kokainu. Jedná se o první takový případ v historii.

Soudce přijal žádost dvou lidí o rekreační užívání kokainu. Organizace zabývající se tímto případem to nazvala „historickým krokem“. Případ teď poputuje k nejvyššímu soudu v zemi.

Pokud by byla žádost schválena, oběma navrhovatelům by bylo umožněno drogu vlastnit, přepravovat a používat, ale ne prodávat, sdělila organizace Mexico United Against Crime, která se věnuje ukončení „latinskoamerické“ války s drogami. Celý případ nyní bude přezkoumávat porota. Rozhodnutí vstoupí v platnost pouze v případě, že se všichni připojí k jeho schválení. V takovém případě by se však vztahoval pouze na dvě osoby, které návrh zákona předložily. Jména lidí nebyla zveřejněna.

„Strávili jsme roky prací za bezpečnější, spravedlivější a mírumilovnější Mexiko. Tento případ je o tom, že je třeba přestat kriminalizovat uživatele drog a navrhovat lepší veřejnou politiku, která prozkoumá všechny dostupné možnosti,“ řekla ředitelka skupiny Lisa Sanchez. Od roku 2006 bylo v Mexiku kvůli drogám zavražděno více než 250 tisíc lidí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také