Virály

10. března 2022 13:32

redakce Prima Lajk

Sponzoři opouštějí toxické streamery a hráče. Na jakou skupinu se teď zaměřují?

Toxicita nemá ve hrách ani v esportu co dělat.

Velké esportové organizace a nejrůznější sportovci nejraději investují do těch hráčů a streamerů, kteří už mají zaprvé určitý počet sledujících, a zadruhé pověst schopných a spolehlivých lidí, kteří se vyhýbají kontroverzím. Nikdo totiž nechce vložit enormní množství peněz do streamera, který pak uráží své fanoušky, pronáší rasistické či jinak nevhodné výroky, nebo – a to je vůbec nejhorší – skončí obviněný ze sexuálního obtěžování. Jinými slovy toxičtí streameři, a že jich stále je aktivních plno, se stali trnem v oku sponzorů, což je nyní důvodem, proč je začínají hojně opouštět. Dokazují to i slova Karla Kříže z organizace UNITPRIME.

„Je to často ve výchově rodičů a lidí, se kterými ty děcka přijdou do kontaktu. Pokud děti nemají správný vzor v rodině, v kamarádech, nebo ať už je to kdokoliv, často sklouznou k tomu špatnému. A tady se otvírá další věc. Je důležité o tom mluvit a apelovat na větší streamery, že mají na toto mnohdy větší vliv, než si sami myslí nebo uvědomují. Oni sami by o tom měli s diváky mluvit a hlavně mluvit správně. Jít příkladem. Protože, jak to nedělají, děcka to slepě následují v domnění, že je to v pohodě a pak už to jede. Jsou toxické, sprosté, nepřející a dochází k některým až úchylnostem, co tu vídáme,“ řekl Kříž pro server Playzone.cz

Je to jednoznačně pozitivní změna, čím dál víc organizací a sponzorů se totiž snaží nyní dbát na to, aby si ke spolupráci vybírali ten typ hráčů, který podobně závadné chování neprojevuje. Čím dál výhodnější se tak dokonce stává podporování čistě ženských turnajů a s tím i související spolupráce s ženskými streamerkami.

Sdílejte článek

Přečtěte si také