Virály

14. prosince 2017 23:37

redakce Prima Lajk

Stephen Hawking varuje před záhadným objektem, který si zblízka prohlížel Zemi! Šlo o mimozemšťany?

Tématem setkání s mimozemšťany se zabývala nejedna kniha nebo sci-fi film, jak by ale blízké setkání třetího druhu mohlo vypadat ve skutečnosti?

Třeba tak, že si ho polovina lidstva ani nevšimne! Něco takového se právě odehrává nad našimi hlavami, když Sluneční soustavou prolétá těleso, na kterém na první pohled nesedí celá řada věcí. O jeho zvláštním tvaru se začalo mluvit takřka ihned a spekulace, že jde o mimozemský objekt, přiživuje i vědec Stephen Hawking se svým týmem.

Těleso je totiž velmi protáhlé a podle popisu nepřipomíná nic, s čím bychom, coby lidstvo, měli ve vesmíru zkušenost. Jde o přibližně 400 metrů dlouhé a 40 metrů široké cosi, co může být kámen, ale také vesmírná loď. V tom prvním případě by nedával tvar smysl - žádný asteroid takhle nikdy nevypadal - v tom druhém případě je klidně možné, že jde o sondu některé z vyspělých civlizací mimo náš dosah. Stephen Hawking uvádí, že přesně takový tvar minimalizuje tření a poškození od jiných vesmírných těles a lidé skutečně nejsou z nálezu moudří.

A to ani z toho důvodu, že těleso pohlcuje takřka 96 procent veškerého světla, které na něj dopadá a nelze se s ním nijak spojit. Samozřejmě tím nemáme na mysli komunikaci, ale ani odposlech ničeho zajímavého na úrovni rádiových vln. Na odpovězení otázky, jestli s námi někdo ve vesmíru stoprocentně je, tak asi budeme muset čekat i nadále.


Přečtěte si také