Virály

2. července 2018 23:10

redakce Prima Lajk

STOP! Tohle jsou tři věci, které byste nikdy neměli dělat s baterií v telefonu! Čím si ji nejvíce ničíme?

Každodenním špatným zacházením ničíme baterii v telefonu.

Pokud svůj telefon nabíjíte každý den, a klidně několikrát, asi nevěnujete zvýšenou pozornost tomu, co bylo o vaší baterii napsáno v návodu. Nejste sami, a proto vám přinášíme 4 věci, které pravděpodobně děláte špatně a škodíte tak sobě i svému telefonu. Tady jsou.

1) NABÍJÍTE PŘES NOC - Na nabíjení baterie přes noc by samo o sobě nebylo nic špatného - moderní články jsou na něco takového připraveny a v zásadě byste neměli mít s ničím zásadním problém, nejnovější telefony se ale velmi rády přehřívají. A to je právě ten problém - v době, kdy spíte, nemáte nad svým mobilem kontrolu, a když už by měl někdy začít hořet, je to ve chvíli, kdy do něj neustále teče proud.

2) NABÍJÍTE Z NULY NA STO PROCENT - Každá lithiová baterie má tzv. nabíjecí cykly (pro představu, iPhone jich má přibližně 500), které představují jedno kompletní nabití z 0 procent na 100. Namísto plýtvání celým cyklem se tak nabízí, nabíjet baterii třeba i několikrát denně, kdy využíváte jen zlomky daného cyklu. Vědci se navíc shodují, že baterie vydrží déle, budete ji udržovat nabitou v rozmezí kolem 40 do 80 procent kapacity.

3) NECHÁVÁTE NABÍJEČKU V ZÁSUVCE - Podobně jako při nabíjení přes noc, ani nabíječka v zásuvce neznačí na první pohled jakýkoliv problém, je ale často spojena s vnějšími jevy a stává se nebezpečnou součástí domácnosti. Nemusíme připomínat, že do zapojené nabíječky neustále proudí proud, a pokud máte doma například nenechavé zvíře, může pro něj rozkousaný kabel znamenat i riziko smrti. Nemluvě pak o zkratech a problémech, spojených třeba s prosakující vodou nebo možným vznícením.

Sdílejte článek

Přečtěte si také