Virály

30. listopadu 2020 15:36

sarka.turcekova@gmail.com

Studentka měla problém s uchem a lékaři jí řekli, že za to může šampon! Co vážného se jí pak stalo?

Dívka trpěla bolestí v uších, jenomže její doktoři to ignorovali.

21letá studentka Lauryn Schutte trpěla bolestmi v uších celé měsíce. Pokaždé, když se ale zastavila u doktora, bylo jí řečeno, že to nic není a že to je zřejmě tím, že jí v uších zůstává šampon. Všechno se ale rychle změnilo, když se probudila v agónii a byla okamžitě převezena do nemocnice. Tam zjistili, že během noci ztratila naprostou většinu svého sluchu. Po tomto děsivém zjištění se musela Lauryn postupně naučit odezírat ze rtů, aby mohla správně komunikovat. Zejména v době pandemie však měla smůlu, protože měli všichni na ústech roušky. Studentka prohlásila, že se o ni celou dobu lékaři nezajímali nebo jí asi nedůvěřovali. Prý cítila, že nikdo z nich nemá zájem jí doopravdy pomoci.

Jeden z doktorů jí řekl, že to bylo kvůli šamponu, který používala, a že by prý měla změnit značku šamponu. Teď je dívka na jedno ucho hluchá a s tím druhým má neustálé problémy. Je to už víc než rok, ale ona stále vlastně neví, z jakého důvodu sluch ztratila. Nikdy si nemyslela, že přijde o sluch takhle mladá – vždycky si myslela, že ztratí sluch až ve vyšším věku jako všichni ostatní. Takže to pro ni byl velký šok. Jako dítě měla bolesti v uších a do ušních bubínků měla zasunuté drobné hadičky zvané průchodky, které ji zbavovaly bolesti. Byla tedy překvapená, když pak v únoru 2019 na testu sluchu zjistila, že má mírnou ztrátu sluchu na levém uchu. Stále se jí to zhoršovalo, ale lékaři tomu nevěnovali pozornost. Poté už jí nebylo pomoci a sluch skoro ztratila.

Odhodlaná Lauryn se naučila číst rty, ale on-line přednášky pro její univerzitní učivo a povinné roušky jí dávají pořádně zabrat. Poté, co zjistila, že titulky na přednáškových diapozitivech jsou nepřesné a někdy úplně chybí, musela kontaktovat své lektory na Canterbury Christ Church University. Lauryn si dokonce koupila odznak, který by měla nosit, aby zaměstnanci věděli o jejích problémech se sluchem, ale byla zdrcená, když si z ní ostatní nakupující dělali ještě srandu...

Sdílejte článek

Přečtěte si také