Virály

14. ledna 2022 14:00

redakce Prima Lajk

Studie odhalila, kolik hodiny denně trávíme na telefonech. Řítíme se do záhuby?

Mobily vládnou světu a my jsme jejich poddaní.

Určitě to znáte. Přijdete domů z práce nebo ze školy a chcete alespoň deset minut klidu a na chvíli prostě vypnout. Vezmete do ruky telefon a začnete scrollovat na sociálních sítích. No jo, jenže z deseti minut se najednou stane hodina nebo dvě a vy nemáte absolutní ponětí, kam se ten čas poděl. Nemluvě o tom, že mobil většina z nás nedá z ruky prakticky celý den. Kdykoli pípne esemeska, okamžitě odpovíme.

Je super, že díky mobilu můžeme být ve spojení s kámoši i rodinou, najít si během minuty jakékoli info a nepřetržitě poslouchat hudbu. Je to ale taky pěkná zhouba. Nejnovější studie společnosti App Annie ukázala dost znepokojivá data, podle kterých průměrně trávíme na telefonech 4 hodiny a 48 minut denně. To je docela šílené, ne?

Průzkum se zaměřoval na deset zemí, včetně Indie, USA, Japonska, Mexika, Kanady, Singapuru a Turecka, přičemž informace jasně ukazují, že na telefonech trávíme třetinu času dne od té doby, co se vzbudíme. V některých zemích je to dokonce více než 5 hodin denně. Nebylo by na škodu si dát denně nějaký konkrétní limit, který prostě nepřekročíme. Kdo jde do toho s námi?

Sdílejte článek

Přečtěte si také