Virály

11. října 2018 04:20

redakce Prima Lajk

STUDIE: Po dodržování těchto 10 jednoduchých zvyků budete mít až dvakrát delší život! Který z nich ještě neděláte?

Když spojíte názory těch nejchytřejších hlav světa, můžete získat vcelku ucelený návod na to, jak udržet své tělo v co nejlepší kondici a tím pádem svůj život prodloužit třeba i o celou řadu let. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších tipů na dlouhodobý život.

  1. Nejlepší a nejkvalitnější spánek je od 22:00 do 6:00.
  2. Snažte se tolik nedávat na názor okolí. Podle amerických vědců se přílišný zájem o názor ostatních může negativně projevit na našem seběvědomí. Přestanete totiž věnovat pozornost tomu, co chcete vy sami. Jste méně spontánní a více nervózní. A jak je známo, nešťastní lidé žijí kratší život.
  3. Opalujte se. Vitamín D napomáhá jako bojovík proti depresi. Ta může způsobit celu řadu nemocí. Tím, že budete trávit hodně času na sluníčku a hlavně čerstvém vzduchu, svému zdraví rozhodně prospějete.
  4. Čistěte si zuby méně častěji. Nemá to být naopak říkáte si? Podle doktorů z Cranley Clinic v Londýně je to jako s častým používáním mýdla. Tím, že si čistíte zuby přehnaně často (téměř po každém jídle), zbavujete chrup přirozené schopnosti vytvářet ochranou vrstvu. To má za následek větší přecitlivělost zubů a častější kazivost. I tady platí - nic se nemá přehánět.
  5. Jezte více rajčat. Podle vědců z Tufts University v Bostonu právě rajčata až z 26 % dokážou zabránit kardiovaskulárním chorobám. Může za to vysoký podíl antioxidantů, které způsobují, že mají rajčata tak sytě červenou barvu.
  6. Vyhněte se budíkům. Obzvláště těm velmi hlasitým. Podle japonských studií příliš zvučný budík může například u lidí s vysokým krevním tlakem způsobit srdeční infarkt. Nicméně hlasitý a řinčivý zvuk má obecně velmi negativní vliv na naši nervovou soustavu.
  7. Jezte kůrku. Pokud patříte k těm lidem, kteří se vyhýbají křupavé kůrce na chlebu, doporučujeme to změnit. Podle institutu biochemie Human Nutrition and Food Science v Německu je prý právě v kůrce obsažen největší podíl antioxidantů.
  8. Nedotýkejte se cigaret. Kouření je samo o sobě velmi nezdravé, avšak podle Center for Disease Control and Prevention se při pěstování tabáku do rostliny dostávají radioaktivní prvky používané při zemědělství jako jsou například polonium a olovo. Tyto složky v listech zůstávají i po vysušení, tudíž jsou stále přítomny i v cigaretách. I když se jedná o velmi malo množství, mohou se stále dostat do těla i skrze dotyk.
  9. Tancujte. Vědci z Francie zjistili, že tanec je jedním z nejlepších způsobu, jak si prodloužit život. Nejvhodnějším typem tance je prý salsa. Vytváří silné kosti, zlepšuje funkci plic a krevního systému a napomáhá při astmatu. Troufáme si však tvrdit, že ať se vrhnete do jakéhokoliv typu tance, vašemu zdraví to rozhodně prospěje. Hlavním úkolem je zůstat v pohybu a dobré náladě.
  10. Dejte si na noc na nohy vlhé ponožky. Ano, čtěte správně. Díky tomu, že se vaše nohy začnou ochlazovat, vyšlou vaše cévy všechny dobré živiny do tkání a orgánů. Naše tělo tyto živiny potřebuje ke stimulaci oběhu a boji proti většině infekcí.
Sdílejte článek
Štítky nemoc Londýn Německo Francie tanec Boston rady rajče dlouhý život lifestyle tipy Centers for Disease Control and Prevention Tuftsova univerzita zdraví

Přečtěte si také