Virály

11. srpna 2022 18:08

redakce Prima Lajk

Tahle restaurace zavedla striktní zákaz mobilních telefonů. Uvítali byste něco takového i u nás?

Italská restaurace v Texasu se do toho pustila rázně.

V dnešní uspěchané době je to samé tweetování, stories, snapy, tiktoky, videa, e-maily, zprávy… Zkrátka a dobře se kolikrát stane, že se na telefonu zasekneme a uběhne 5 hodin a my ani nevíme jak. Vstáváme s ním, uleháme s ním a máme ho de-facto neustále u sebe. Proti tomu se některé podniky rozhodly bojovat.

Jedním takovým je i restaurace Caterina’s, kterou vede šéfkuchař Tim Love. Každý, kdo do jeho restaurace přijde, musí při příchodu odevzdat svůj telefon hostesce a také dodržovat určitý dress code. Zatímco někteří lidé jeho filozofii chválili, jiní zaznamenali určité nedostatky. Ačkoliv je smartphone nepochybně skvělý vynález, který nás pomohl spojit víc než kdykoliv předtím, paradoxně se díky němu i vzdalujeme.

A jak to tedy v této restauraci funguje? „Hosteska dá každému hostovi vak, do kterého vloží svůj telefon. Vak má přitom každý po celou dobu u sebe,“ vysvětlil šéfkuchař způsob zabavování telefonů v restauraci. Styl, který tak trochu připomíná školní léta, kdy paní učitelky zabavovaly svým žákům mobilní telefony, není tak úplně od věci a spousty zákazníků je z nápadu nadšených. „Pokud někdo očekává opravdu důležitý hovor, který musí vzít, může jednoduše vyjít ven z restaurace a vyřídit si hovor venku,“ doplnil šéfkuchař. Na foodbloggery prý také mysleli. A každá rezervace druhý den obdrží e-mail, kde budou fotky všech pokrmů, které si lidé objednali. „Chtěl jsem vytvořit malou šperkovnici. Místo, kde se lidé hezky obléknou a užijí si dobré jídlo a konverzaci,“ dodal na závěr Tim. Jak se vám takový nápad líbí?

Sdílejte článek

Přečtěte si také