Virály

2. června 2022 20:31

redakce Prima Lajk

Tahle země přestává trestat za držení kokainu a extáze. Kde vám za malé množství nic nehrozí?

Kanadská vláda oznámila svůj plán, který dočasně dekriminalizuje držení kokainu a MDMA.

Kanada se rozhodla v boji proti drogám vystoupit poněkud pokrokovým způsobem. Dospělí, u kterých bude nalezeno malé množství nelegálních drog pro vlastní potřebu už tam nebudou trestně stíháni. Mezi návykové látky, na které se bude vztahovat výjimka budou patřit například kokain, MDMA či opioidy. V praxi to znamená, že policie tyto lidi nebude obviňovat, zatýkat a drogy jim nebudou ani zadržovány.

Tato výjimka poběží tři roky. Vstoupí v platnost od 31. ledna roku 2023 a bude platit do 31. ledna roku 2026. Hlavním cílem je prý řešit rostoucí problém zneužívání drog, který v zemi v poslední době pociťují. „Odstranění trestních postihů pro ty, kteří u sebe mají malé množství nelegálních drog pro osobní potřebu, sníží stigma a újmu a poskytne Britské Kolumbii další nástroj k ukončení krize z předávkování,“ uvedla v tiskové zprávě federální ministryně duševního zdraví a závislostí Carolyn Bennettová.

Osobám, u kterých policie drogy objeví, budou nabídnuty informace o dostupné zdravotní a sociální podpoře. Výjimka se nebude vztahovat na prostory letiště, školy a členy kanadské armády.

Sdílejte článek
Štítky kokain vláda MDMA drogy Kanada

Přečtěte si také