Virály

10. května 2020 16:53

sarka.turcekova@gmail.com

Teenager našel 3 miliony korun a udělal s nimi tuhle logickou věc. Dokázali byste to taky?

Co byste udělali s obrovskou sumou peněz, které byste našli uvnitř kabelky? Vrátili byste ji majitelce? Tenhle dospívající kluk ukázal málo viděnou poctivost.

Vše začalo tím, že si 19letý teenager všiml na podlaze tašky, kterou zvedl a zjistit, že je uvnitř neoznačený balíček. Pro mnohé lidi by to bylo jako výhra v loterii, uvnitř totiž bylo v přepočtu přes tři miliony korun. Balíček byl navíc označený číslem na banku. On ho ale neotevřel a zavolal na číslo tísňového volání, které odpovídalo bance. Pracovníci banky zjistili, kde se stala chyba, a peníze byly vráceny majiteli.

Náctiletý José, který se věnuje trestnímu soudnictví, byl za svoje čestné chování a poctivost odměněný 12 tisíci korunami – jako příspěvek na jeho vysokoškolské studium a dalšími 12 tisíci v hotovosti. Dostal navíc sezónní lístky na fotbal. Kromě toho mu policejní oddělení Albuquerque poskytlo prohlídku kriminální laboratoře. To je všechno to nejmenší, co pro něj mohli udělat, když povážíme, že vrátil majiteli tři miliony korun.

To ale není všechno. Vrácení peněz se mu vyplatilo i proto, že mu nabídli práci veřejného bezpečnostního důstojníka. Tahle práce mu pomůže s přehledem vysokou školu zaplatit a hlavně získá cennou praxi, kterou by jinak těžko hledal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také