Virály

9. března 2019 16:28

redakce Prima Lajk

Teenager postřelil svého otce, protože mu zabavil Playstation. Vážně jsou dnes puberťáci schopní zajít tak daleko?

Videohry jsou občas dost velká zábava, ale střílet po rodičích kvůli tomu, že nám zabaví Playstation, to není tak úplně normální.

Pokud patříte mezi milovníky videoher, moc dobře víte, jak snadno se na ně dá zvyknout a jak těžké je vzdát se této záliby. To, co se stalo v americké Indianě, je ale skutečný extrém. 11letý chlapec tam totiž zastřelil svého otce, protože mu zabavil Xbox a Playstation. Podle soudního vyšetřování teenager svého otce, policejního důstojníka Matta Makowského, střelil do zadku jeho vlastní zbraní ráže 45. Tu předtím vzal z otcova policejního vozu zaparkovaného před domem.

Když policie dorazila na místo činu, našla oba rodiče v ložnici. Jejich syn se pak bez jakéhokoliv odporu vzdal. Policistům pak sdělil, že chtěl hrát na Playstationu, Xboxu a počítači, ale nemohl, protože mu jej rodiče zabavili. Chlapec byl ale připraven získat je zpět za každou cenu. A tak jeho matku Allison Makowski v noci náhle vzbudil výstřel a následný řev zasaženého manžela. Když se vydala hledat syna, našla zbraň před dveřmi ložnice. Zavolala policii a skryla se v pokoji poté, co viděla svého syna jít po schodech nahoru s další pistolí a taserem jeho otce. Tam zůstala až do příjezdu strážníků.

Ukázalo se, že všechny herní konzole rodiče synovi zabavili kvůli tomu, že měl problémy s chováním ve škole. Sám teenager navíc policii řekl, že teaser už v minulosti zkoušel na svém psovi a svého otce chtěl původně trefit do hlavy, což nakonec neudělal jen kvůli tomu, jak ležel v posteli. Matt Makowski byl okamžitě převezen do nemocnice a nyní se ze svého střelného zranění úspěšně zotavuje. Syn byl obviněn z pokusu o vraždu a v dubnu ho čeká soud. Doufejme tedy, že dostane náležitý trest.

Sdílejte článek

Přečtěte si také