Virály

8. března 2019 14:48

redakce Prima Lajk

Teenager žaluje kliniku za to, že jeho přítelkyni udělala potrat bez jeho svolení! Co mu řekl soud?

Teenager bojuje za svoje nenarozené dítě.

19letý Ryan Magers se dlouhou dobu snažil těhotnou přítelkyni přesvědčit, aby nechodila na potrat. Ta jej ale neposlechla a rozhodla se, že těhotenství ukončí na specializované klinice. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního. Mladík se teď ale k překvapení všech rozhodl kliniku žalovat za to, že potrat provedla bez jeho svolení.

A pokud si teď myslíte, že nemá šanci uspět, pak se budete divit. Soud v Alabamě totiž v bezprecedentním rozhodnutí určil, že plod uvnitř mladíkovi dívky byl živý, a tudíž měl práva. A právě na základě nich teď mladík staví svoji žalobu.

Celá situace je samozřejmě komplikovaná především kvůli tomu, kde k ní došlo. Stát Alabama je silně konzervativní a lidé jsou zde v drtivé většině proti potratům, rozhodnutí soudu tak vlastně není ani moc překvapivé, naopak spíš staví nebezpečný precedent k tomu, aby úřady v budoucnu více znemožňovaly ženám rozhodnout se pro potrat. Na což mají samozřejmě plné právo, tedy zatím. Už jen fakt, že soud dal přednost otci a taky nenarozenému plodu před samotnou matkou, je velmi strašidelná realita. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak soud nakonec dopadne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také