reklama

reklama

Teenager žaluje kliniku kvůli potratu bez jeho souhlasu 2
Autor: ABC Teenager žaluje kliniku kvůli potratu bez jeho souhlasu 2

Teenager žaluje kliniku za to, že jeho přítelkyni udělala potrat bez jeho svolení! Co mu řekl soud?

Publikováno: 08.03.2019
Teenager bojuje za svoje nenarozené dítě.

reklama

19letý Ryan Magers se dlouhou dobu snažil těhotnou přítelkyni přesvědčit, aby nechodila na potrat. Ta jej ale neposlechla a rozhodla se, že těhotenství ukončí na specializované klinice. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního. Mladík se teď ale k překvapení všech rozhodl kliniku žalovat za to, že potrat provedla bez jeho svolení.

A pokud si teď myslíte, že nemá šanci uspět, pak se budete divit. Soud v Alabamě totiž v bezprecedentním rozhodnutí určil, že plod uvnitř mladíkovi dívky byl živý, a tudíž měl práva. A právě na základě nich teď mladík staví svoji žalobu.

Celá situace je samozřejmě komplikovaná především kvůli tomu, kde k ní došlo. Stát Alabama je silně konzervativní a lidé jsou zde v drtivé většině proti potratům, rozhodnutí soudu tak vlastně není ani moc překvapivé, naopak spíš staví nebezpečný precedent k tomu, aby úřady v budoucnu více znemožňovaly ženám rozhodnout se pro potrat. Na což mají samozřejmě plné právo, tedy zatím. Už jen fakt, že soud dal přednost otci a taky nenarozenému plodu před samotnou matkou, je velmi strašidelná realita. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak soud nakonec dopadne.

reklama