Virály

27. září 2022 17:11

redakce Prima Lajk

Teenagerka se stala vegankou a nutí celou rodinu, aby přestala jíst maso! Co na to její otec?

Dívka se rozhodla, že bude veganka a změna jejích stravovacích návyků začala postupně omezovat celou rodinu.

O příběh se podělil anonymní uživatel na Redditu. Otec čtrnáctileté teenagerky popsal, jak se situace u nich v rodině změnila poté, co se jeho dcera rozhodla být vegankou. Diskuze mezi masozřavci a vegany se občas dokážou pořádně vyostřit, a tím spíš, když se takto rozdílné stravovací návyky setkají v rámci jedné rodiny a musí spolu žít pod jednou střechou. I zde však platí, že každý by měl respektovat druhé a nikomu nenutit svůj pohled a názor.

To se tak úplně nedá říct o této dospívající dívce, která postupně své požadavky na rodiče stále zvyšovala. „Když se naše dcera stala vegankou, ve všem jsme jí podporovali. Začali jsme vařit nové věci, zkoušet nové věci, kupovali jsme speciální suroviny, které byly dražší než ty normální. Nic z toho pro mě problém nebyl až do teď. Moje dcera mě viděla, jak dělám na pánvi slaninu a když jsem ji dal do myčky, začala se vztekat a křičet, že to byla její pánev, na které maso nedělá. Rychle jsem jí vysvětlil, že to je rodinná pánev, která je starší než ona sama a že to rozhodně není JEJÍ pánev. Poprosila mě, zda bych jí nekoupil nějakou speciální, kterou bude moci používat pouze ona. A tak se stalo. Pořídil jsem barevnou, která mi pomáhá si zapamatovat, že na ní nemám šahat, pokud nevařím veganské jídlo,“ popisuje muž situaci.

„To ovšem nestačilo. Postupně si začala stěžovat na to, že je myčka kontaminovaná masem a že lednice je znečištěná prsty od masa. Pak mně a mojí ženě řekla, zda bychom nemohli přestat doma jíst maso,“ vypráví svou zkušenost. Dále dodal, že jeho žena je v této situaci benevolentní a klidně by maso jedla u rodičů, které prý mají oba dva blízko. Své vyprávění muž uzavírá tím, že ve svém vlastní domě maso jíst nepřestane. Většina lidí ho v komentářích podpořila. A další přišli s nápady, jak situaci vyřešit. „Pořiďte jí speciální houbičku, kterou si po sebe může umývat nádobí a nemusí ho tak vkládat do ‚kontaminované‘ myčky.“


Přečtěte si také