Virály

16. února 2018 15:09

redakce Prima Lajk

Temná pravda za roztleskávačkami ze Severní Koreje! Proč se musí na olympiádě usmívat a co všechno mají zakázáno?

Roztleskávačky ze Severní Koreje nejsou zdaleka tak veselé, jak mohou působit.

Pokud alespoň trochu sledujete dění na letošní zimní olympiádě v Jižní Koreji, asi už jste zaznamenali tým drobných roztleskávaček v červené, který naprosto ochromil diváky během hokejového zápasu mezi týmem Koreji a Švýcarska, kdy i přes nepříznivý výsledek 0:8 slečny ze Severní Koreje heroicky a bez přestávky fandily, jako by jim šlo o život. A ono dost možná i jde.

Jak potvrdili svědci z olympijských her v Pchjongčchangu, tým zhruba 200 roztleskávaček funguje spíš jako armádní oddíl než skupina roztleskávaček. Před zraky kamer jsou nuceny k úsměvům, v realitě se jim ale svobody rozhodně nedostává. Neustále pod dohledem mužských dozorů, mají ručně vybrané dívky ze země diktátora Kima zákaz například navazování konverzací s ostatními účastníky her, zákaz vycházek ven, zákaz pohybu bez dozoru, přísně stanovené večerky nebo třeba monitorované snídaně. Veškerý jejich pohyb je přesně naplánovaný tak, aby zahrnoval co nejméně přemísťování mezi místem, kde jsou ubytované a okolními areály.

Podle informací přeběhlice ze Severní Koreje všechny dívky pocházejí pravděpodobně z rodin, které s tamějším režimem úzce spolupracují, mají stanovený věkový limit a splňují další fyzická kritéria, díky kterým byly vybrány. Za svoji práci nicméně přesto nejsou placené. Zatímco tedy na první pohled působí vše pohádkově, realita je docela jiná.


Přečtěte si také