Virály

19. března 2021 13:51

redakce Prima Lajk

Tenhle druh sýra vás může zabít! Za jeho prodej teď policie uděluje obří pokuty

Nejnebezpečnější druh sýra na Zemi.

Sýry patří mezi lidmi k nejoblíbenějším mléčným pochutinám vůbec a popravdě mám osobně velký problém věřit člověku, který nemá rád parenicu, chutný hermelín nebo třeba tradiční tavený sýr. Věděli jste však, že na světě existuje jeden druh sýra, který vás může i zabít? Přesně tak.

Jmenuje se casu marzu a pochází z italské Sardinie. V roce 2009 jej pak dokonce samotná Guinessova kniha rekordů označila za nejnebezpečnější sýr na světě. Jedná se totiž o sýr, který je doslova prolezlý červy, již do něj ještě navíc kladou svá vajíčka. Někteří farmáři pak nabízejí pouze vrchní část sýru, která je téměř bez červů, jiní ale celý produkt rozmixují tak, aby sýr s červy splynul v jeden pokrm.

Není divu, že je sýr zakázaný a za jeho prodej hrozí obchodníkům solidní pokuty. Přesto je ale na Sardinii stále velice populární mezi místními, kteří si jej pravidelně dávají. Podle některých totiž tento velice smradlavý sýr funguje jako afrodiziakum. Podle jiných ale ohrožuje zdraví lidí, protože červi můžou přežít a posléze se v člověku usadit a způsobit trvalé škody.


Přečtěte si také