Virály

29. prosince 2021 13:42

redakce Prima Lajk

Teprve 12letý chlapec je chytřejší než Einstein i Hawking! Jak vysoké má IQ?

Sice chodí Barnaby Swinburn zatím jen na základní školu, už nyní převyšuje svou inteligencí největší mozky naší doby.

Teprve dvanáctiletý chlapec Barnaby Swinburn z anglického města Bristol se oficiálně zapsal jako jeden z nejchytřejších lidí na světě. V testování IQ pořádaného organizací Mensa, která sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace, získal zatím nejvyšší dosažené skóre, a to 162 bodů.

Porazil tak i světoznámé fyziky a největší mozky Alberta Einsteina či Stephena Hawkinga, kteří měli mít oba po 160 bodech. Hrdí rodiče Ghislaine a Christopher Swinburnovi řekli, že jejich syn odjakživa miloval matematiku. „Absolvování testu byl Barnabyho nápad. Do ničeho ho nenutíme – všechna rozhodnutí dělá sám,“ svěřila se jeho matka Ghislaine Swinburnová.

Dvanáctiletý chlapec sní o studiu na Oxfordské univerzitě a chce se stát programátorem. Svým skórem na Mense se Barnaby zařadil mezi nejlepší jedno procento lidí na světě, a stal se tak jedním z nejmladších lidí, kteří byli kdy přijati do Organizace sdružující nadprůměrně inteligentní lidi. Ačkoli svou inteligencí chlapec porazil génie dnešní doby, na Sheldona Coopera ze seriálu Teorie velkého třesku stále nemá. Tomu bylo totiž naměřeno skóre 187 bodů.


Přečtěte si také