Virály

20. února 2019 13:31

redakce Prima Lajk

TEST: 5 logických hádanek, které pěkně potrápí vaši mysl. Dokážete je vyluštit všechny?

Pravidelný trénink a řešení problémů váš mozek výborně trénuje. Napomáhá to při správném fungování a udržování. Co tedy může posílit vaši inteligenci? Řešení hádanek a ještě tomu v angličtině! Dokážete přijít na všech 5? Řešení každé hádanky naleznete na dalším obrázku v galerii.

  1. Jaké písmeno? V prvním obrázku se ptají na písmeno, které byste doplnili pod letadlo. V českém jazyce byste pod lodí měli „V“, pod autem „Z“ – co se tedy skrývá pod letadlem?
  2. Kolik let je bratrům? Michael je o 1 rok starší než Paul. Paul je o 1 rok starší než John. John je o 1 rok starší než Alex. Jak staří jsou bratři, když vynásobení jejich věků dává dohromady 3024?
  3. Sladkosti. Matka dala svým 3 dcerám 20 sladkostí a řekla jim, aby se rozdělily tak, že si nejstarší vezme půlku, prostřední čtvrtku a nejmladší pětinu. Lámaní sladkostí je zakázáno. Dívky hodně diskutovaly, ale nebyly schopné najít řešení. Tak šly za otcem a poprosily ho o radu. Ten jim řekl, že pomůže, když mu dají jedno cukrátko. Dívky souhlasily a otec to rozdělil přesně tak, jak matka řekla.
  4. Kolik telefonů se může nabíjet zároveň?
  5. Kdo dostal padáka? Mark, Jim a Bob pracují jako manažeři ve stejné kanceláři. Jeden z nich byl vyhozen, druhý byl povýšen na zástupce ředitele a třetí chtěl dát výpověď, ale rozmyslel si to. Víme, že ten, co byl vyhozen je starší než ti dva a není ženatý. Jim je mladší než ti, co zůstávají v práci a nezná Bobovu ženu.
Sdílejte článek

Přečtěte si také