Virály

5. března 2023 13:51

redakce Prima Lajk

TikTok nastavuje denní limit pro uživatele pod 18 let. Jak dlouho na něm smějí být?

TikTok oznámil řadu novinek a mezi nimi byla i funkce časového zámku pro děti mladší 18 let.

Děti a mladiství, kteří ještě nedosáhli plnoletosti, by mohli mít omezenou dobu, kterou stráví na sociální síti TikTok, a to 60 minut denně. Aplikace to umožní v jedné ze svých nových funkcí. Mladí uživatelé by tak mohli mít lepší kontrolu nad používáním této sociální sítě, která se těší stále větší popularitě. Podle BBC byla v roce 2021 měsíčně aktivní miliarda uživatelů, kteří byli převážně mladší 34 let.

A jak to bude fungovat? Přijde vám upozornění, abyste zadali přístupový kód a mohli tak aplikaci v daný den nadále využívat. Funkci můžete odhlásit, ale pokud překročíte 100 minut denně, znovu vás to upozorní a vyzve vás to k nastavení vlastního časového limitu u obrazovky. Firma tak chce zlepšit duševní pohodu mladších uživatelů.

Podle společnosti tato nová funkce pomohla snížit čas u obrazovky o 234 % během prvního měsíce testování. Dětem, které chtějí TikTok používat, musí být minimálně 13 let. Každému uživateli, kterému je pod 18, pak budou chodit týdenní upozornění o tom, jak dlouho tráví čas u obrazovky. Rodiče poté mohou nastavit funkci „Family Pairing“, díky které mohou dospělí svým dětem nastavit čas u obrazovky v závislosti na tom, o jaký se jedná den v týdnů nebo zda mají třeba prázdniny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také