Virály

17. března 2020 14:03

sarka.turcekova@gmail.com

TikTok prý záměrně vyřazuje pryč ošklivé uživatele! Přijde vám to v pořádku?

Moderátoři na TikToku podle všeho musí filtrovat lidi, kteří nevypadají dost atraktivně, aby měla aplikace větší návštěvnost.

Nedávno tak nějak „unikly“ ven dokumenty o zásadách na TikToku. Ty říkají moderátorům, že musejí potlačovat obsah od lidí, které společnost považuje za ošklivé. Má se za to, že tato opatření jsou kvůli zvýšení retence aplikace – podle této logiky na vrchu nesmí být málo atraktivní lidé, protože jinak by aplikace neměla takový úspěch a dosah.

Pokyny tak moderátorům radí, aby filtrovali lidi s neobvyklými tělesnými tvary, jako jsou třeba baculatí lidé, ti, kteří mají pivní břicho nebo lidé obézní či příliš hubení. Filtrovat měli také lidi s ošklivým vzhledem obličeje, jako je znetvoření, chybějící přední zuby, zjevné jizvy v obličeji a podobně. Odůvodněno je to tak, že když je hlavní postavou atraktivní člověk, bude se video více doporučovat.

Mluvčí TikToku později uvedl (poté, co dokument unikl ven), že se mělo jen jednat o prevenci proti šikaně a že tato pravidla již neexistují. Výzkumem, který provedl The Intercept, však bylo zjištěno, že podobnou politiku TikTok stále dodržuje. Řada lidí je tím naprosto znechucena, protože tímto způsobem vzbuzuje aplikace u mladých dojem, že jsou všichni jen dokonalí…

Sdílejte článek
Štítky atraktivita TikTok mobilní aplikace

Přečtěte si také