Virály

29. března 2018 15:25

maku-la@seznam.cz

Tohle je 5 nejnebezpečnějších pláží na světě! Měli byste odvahu se alespoň na jedné vykoupat?

Občas je možná lepší nemít ve své zemi žádnou pláž, než se zapsat do žebříčku jako země s nejnebezpečnější pláží na světě.

Kdo by to nemiloval, vyběhnout z hotelového apartmá přímo do vln vyhřátého moře, později se slunit s koktejlem v ruce a užívat si naprostou pohodu. Náladu by vám mohl zkazit fakt, že se váš hotel nachází u nejnebezpečnější pláže na světě. Pojďme se podívat, o které se jedná.

1. FISH HOEK – JIŽNÍ AFRIKA

Jedná se o pláž zřejmě s největší koncentrací žraloků na světě. V roce 2010 bylo zaznamenáno 21 útoků na lidi. Pokud se chystáte navštívit toto místo, neplavte moc daleko.

2. QUEENSLAND – AUSTRÁLIE

Queensland je spolkový stát na severovýchodě Austrálie. Nalezneme zde obrovské množství medúz, které jsou smrtelně jedovaté. Dokáží zabít člověka do pár minut. Druhým nebezpečím jsou opět žraloci.

3. PHI-PHI DON BEACH – THAJSKO

Voda plná hadů, tak by se dala popsat jedna z nejkrásnějších pláží světa. Je velmi populární a jedná se o jednu z nejslavnějších pláží v Thajsku. Lidé by si měli dávat pozor, kam šlapou. Had útočí, když se cítí ohrožen, a to při tak velké koncentraci lidí nejde vyloučit.

4. PLÁŽ ZIPOLITE – MEXIKO

Od dubna do července je zde koupání nejnebezpečnější, a to díky podmořským proudům. Tato lokalita láká adrenalinové nadšence, kteří zde chtějí surfovat. Mnoho jich tu již zahynulo, protože se nedokázali dostat zpět na hladinu nebo je smetla ostrá skála, do které narazili.

5. REPULSE BAY – HONG KONG

Zde na vás nezaútočí žádní žraloci, medúzy ani jiní tvorové. Tady totiž skoro nic nežije. Z vody se stal jeden obrovský chemický koktejl, který zabíjí vše živé. Číňané se snažili podniknout různé formy čištění, ale zatím bezúspěšně. Pokud to takto půjde dál, máme se na co těšit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také