Virály

16. dubna 2018 14:40

redakce Prima Lajk

Tohle je 6 věcí, které vám pomůžou zhubnout! Přestaňte se stresovat jednou pro vždy

Mnoho lidí sní o dokonalém štíhlém těle. Opakujeme ty samé zlozvyky stále dokola a kvůli nim nikdy nezhubneme.

Zde je seznam šesti rad, které vám bezbolestně pomůžou zhubnout.

Pokud jste jedním z těch nešťastníků, kteří nedosáhnou požadované váhy přirozenou cestou, máme pro vás pár pomůcek. Věděli jste, že nedostatek spánku může zvýšit váš denní příjem až o 385 kalorií? Nebo že váš perfekcionismus může za nabírání?

1. Myslíte si, že začít s dietou vám pomůže zhubnout?

Jejda! Víme, že to zní divně, ale je to pravda. Diety jsou v podstatě opatření, která mohou za ztrátu dočasných kalorií. DOČASNÉ je zde klíčové slovo. Odborníci tvrdí, že náhlé snížení spotřeby kalorií zpomaluje váš metabolismus a vaše tělo si myslí, že hladovíte. Všechny vaše kalorie se vrátí do 5 let. To, co byste měli udělat, je změnit svůj životní styl – udělat změny, kterými se budete řídit po celý zbytek svého života. Nepřeskakujte snídani, hýbejte se a zvolte správnou formu obědů. Nemusíte dělat všechny změny najednou, udělejte si čas, abyste si zvykli.

2. Jste na sosy a omáčky?

Je zřejmé, že omáčky mají spoustu kalorií. Záleží na tom, jaký druh zvolíte. Nahraďte majonézu třeba humusem nebo olivovým olejem. Tyto alternativy mají také hodně kalorií, ale tělo si s nimi lépe poradí.

3. Nedělte potraviny na "povolené" a "zakázané"

Je zřejmé, že pokud chcete zhubnout, snažíte se jíst zdravě. Ale snad každý zná tu nesnesitelnou chuť na sladké, i jiné zakázané věci.

Proto se neproklínejte, pokud sníte něco, co se vylučuje s vaší dietou. Následující stres vám zařídí zbytečná kila. Klidně si mňamku dopřejte, jen myslete na to, že by to neměl být standart.

4. Nehladovějte

Většina z nás považuje hlad za našeho nepřítele, ale cítit hlad je zdravá věc. Nemluvíme o hladovění, kdy nemáte týden přístup k jídlu, mluvíme o pocitu, kdy vaše tělo sebere kalorie a žádá si o přístup dalších. Hlad zvyšuje růstový hormon, který stimuluje obnovu buněk, zlepšuje trávení a podporuje regulaci krevního cukru. Pokud máte hlad, i obyčejná polévka vám přijde k chuti. Nemusíte jít hned na burger. 5. Domácí džusy a šťávy Všichni víme, že ovocné šťávy jsou zdravé, zvláště když je vyrobíte doma. Ale pokud se snažíte zhubnout, mohou vám všechno zničit. Celý pomeranč uspokojí váš hlad po delší dobu než sklenice vymačkané šťávy. Pokud jde o smoothies, jedna sklenice zdravého smoothie obsahuje od 150 do 300 kalorií. Vzhledem k tomu, že budete mít hlad za půl hodiny, tento typ nápoje může být vhodný jako pravidelné občerstvení. Tyto kalorie určitě přidejte do svého denního režimu.

6. Podcenujete sílu spánku. Spánek vám může pomoci jíst zdravější, tvrdí American Journal of Clinical Nutrition. Dobrá noc přispívá ke snížení tuků, sacharidů a volných cukrů, což je důležité pro vaše hubnutí cestu.


Přečtěte si také