Co všechno dokážou psi vycítit
Autor: instagram Co všechno dokážou psi vycítit

Tohle je 7 nečekaných věcí, které psi dokážou vycítit. Co našim čtyřnohým miláčkům neunikne?

Publikováno: 06.08.2019
Pes je nejlepší přítel člověka a dokazuje nám to různými způsoby.

reklama

Zatímco my lidé nemáme tak dokonale vyvinutý čich, ten psí je asi tak 10tisíckrát lepší. Co všechno díky němu dokážou poznat?

  1. Měnící se hladinu krevního cukru. Vědci potvrdili, že psi dokážou identifikovat klesající hladinu cukru v krvi. Poznají to díky pachu našeho potu. Tato vlastnost může být klíčová pro majitele psů, kteří mají diabetes. Dokážou to rozpoznat také z naší změny chování. Většina psů se pak snaží nějakým způsobem přitáhnout páníčkovu pozornost. 
  2. Rakovinu. Podle vědců rakovina způsobuje, že naše buňky fungují odlišně. Poškozené buňky pak produkují specifický typ proteinu, který pes může ucítit. Výzkumy dokázaly, že psi jsou schopni detekovat rakovinu plic dýcháním a rakovinu prostaty pachem moči.
  3. Identitu. Zatímco většina z nás rozpoznává ostatní lidi a psy podle toho, jak vypadají, psi používají vůni jako „rozlišovač“. Dokážou spolehlivě rozpoznat dokonce i identická dvojčata.
  4. Epileptický záchvat. Ten dokážou podle vědců rozpoznat dokonce až 45 minut před tím, než u člověka propukne.
  5. Váš kontakt s jinými psy. Pokud navštívíte kamaráda, který má psa, váš miláček to pozná. Bude vás pak očichávat a snažit se přijít na to, s kým jste ho právě „podváděli“.
  6. Těhotenství. V těhotenství ženské tělo prochází velkou hormonální změnou, kterou váš mazlíček jednoduše nemůže nezaregistrovat.
  7. Bouřku nebo hurikán. Psi dokážou vycítit i drobné klimatické změny ve vzduchu.

reklama