Virály

23. února 2018 23:58

redakce Prima Lajk

Tohle je 7 nejznámějších symbolů, o kterých nikdo neví, jak vznikly! Věděli jste, co dřív znamenalo srdce?

Některé symboly používáme tak automaticky, že ani nepřemýšlíme, jak vůbec vznikly.

Určitě jste někdy ukázali palec nahoru nebo víte, kam máte jít na záchod, když vidíte symbol muže a ženy. Některé symboly jsou tak zautomatizované, že je používá celý svět a rozumí si. Je přitom jedno jestli pocházíte z Česka nebo Japonska,

Pojďme si na ně posvítit podrobněji.

1. BLUETOOTH

Je pokaždé vyznačován modrou barvou. Symbol pochází z norské mytologie, kde se skládá z písmen GH a B. Je pojmenován podle dánského krále Modrozuba, který vládl v 10. století. Snažil se spřátelit válčící kmeny.

2. PEACE

Jeden z nejmladších symbolů. Vznikl roku 1958, jako protest proti jaderným zbraním.

3. SRDCE

Tento symbol lásky je notoricky známý. Je jasné, co to znamená, když někomu srdce pošlete ve zprávě. Dříve však lásku nesymbolizoval. Tvar je vymyšlený podle rostliny Silphium, která ve středověku sloužila jako afrodiziakum.

4. MUŽI

Notoricky známý symbol vyobrazuje štít a kopí římského boha války Marta. Je symbolem všech mužů na světě.

5. ŽENY

Kruh vyobrazuje dělohu a kříž pod ním zrození.

6. HÁKOVÝ KŘÍŽ

neboli svastika je velmi starý symbol, který znamená štěstí. Objevuje se již v období neolitu. Je součástí budhismu, taoismu a křesťanství. Symbol byl považován za velmi pozitivní, až do 2. světové války, kdy symbolizoval nacisty.

7. JIN JANG

Byl vytvořen asi 400 let před našim letopočtem. Poprvé se o něm zmiňuje taoismus. Jde o protichůdné energie, které mají zároveň spolu velmi kladný vliv. Černá symbolizuje sever a bílá zase jih. Jedna bez druhé nemůže existovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také