Virály

30. července 2018 14:49

redakce Prima Lajk

Tohle je 7 obyčejných věcí, které děláme celý život špatně! Co změnit, abychom si nezničili zdraví?

Přečtěte si tento článek, pokud si myslíte, že víte, kolik pasty je správné si dávat na kartáček.

1. Mytí rukou

Správně bychom si měli mýt ruce 20-30 sekund. Nikdy bychom neměli vynechat mýdlo. Lidé často zapomínají na prostor mezi prst. Pokud si ruce umyjeme jen vodou, je to jakoby se ruce neumyli vůbec.

2. Náplast

Rozstřihněte 2 lepivé konce na polovinu a přilepte k prstu v křížovém vzoru. Náplast bude držet mnohem lépe.

3. Káva po ránu

Kávu bychom neměli pít hned po probuzení. Jde především o výrobu kortizolu v krvi, který naše tělo stresuje. Nejdříve bychom se měli najíst a až poté konzumovat kávu.

4. Sušení rukou na záchodě

Podle vědců na rukou vzniká více bakterií, pokud si je sušíme horkým vzduchem. Je nejlepší je tedy nechat okapat nebo utřít papírovou utěrkou.

5. Toaletní papír

Toaleťák by měl být zavěšený tak, aby jeho konec byl blíže u vás. Tedy koncem přes vrchol. Takto se dotknete jen papíru, který potřebujete a ne stěny, které se dotklo mnoho lidí před vámi.

6. Budík

Pokud zazvoní budík, měli bychom okamžitě vstát. Pokud zvonění posouváme dál, tělo má nutkání znovu upadnout do hlubokého spánku. Tělo je pak zmatené a my se cítíme ospale.

7. Pasta na zuby

Ve skutečnosti potřebujeme jen malou kapičku zubní pasty. Rozhodně se neřiďte reklamou, kde na jedno čištění vyplácají půl tuby. I malá kapka dokáže vyčistit celý chrup.


Přečtěte si také