Virály

9. března 2018 13:23

redakce Prima Lajk

Tohle je 9 naprosto základních věcí, které si v Severní Koreji nekoupíte! Dokázali byste bez nich žít?

I takový vánoční stromeček občané Severní Koreje neznají. Tohle je 9 věcí, které si tu zkrátka nekoupíte.

Jak určitě všichni víme, Severní Korea je jednou z nejizolovanějších zemí na světě. Kdo se jednou do země vydá, není jisté, že se někdy vrátí zpět domů. Pravidla jsou tam tak přísná, že si je ani neumíme představit. Pojďme se podívat, co si v téhle zemi rozhodně nekoupíte.

1. KONDOMY

Nevědí, ani co to je a jak by ho použili.

2. DOVOLENÁ

Zaprvé, kam byste asi tak jeli? Zadruhé, kdy byste na ni jeli? A zatřetí, za co byste na ni jeli? Pracovní podmínky jsou tak tvrdé, že lidé neznají ani víkendy.

3. ČASOPISY

Nic takového si nekoupíte, ani nemůžete, protože to v zemi není dostupné. Jediné, co seženete, jsou propagandistické noviny, kde se nemluví o ničem jiném než o kultu vůdce.

4. ÚČES OD KADEŘNÍKA

Zákony jsou tak ujeté, že je podle zákona předepsaný i účes. Je pravda, že vybrat si můžete třeba z 10 druhů, ale běda vám, pokud máte na hlavě něco jiného!

5. VÁNOČNÍ STROMEČEK

Jak jsme již zmínili, ani vánoční stromeček nesmí do země. V zemi jsou zakázané všechny svátky, které mají co do činění s vírou.

6. HUDBA

Zahraniční hudba je naprosto zakázaná. Lidé tedy nikdy neslyšeli různé hudební žánry. Naladit si v rádiu mohou jen propagandu samotného vůdce

7. POČÍTAČE A MOBILY

Zapomeňte na jakýkoliv produkt od mobilu až po iPod. Lidé ani netuší, jak tahle elektronika funguje. Neznají ani wifi. Největším paradoxem zůstává, že Kim samozřejmě nejnovější Apple McBook vlastní.

8. PRÁŠKY

V Severní Koreji se nedočkáte skoro ani žádné lékařské pomoci. Lékaři mluví o aspirinu jako o zázračném léku na všechno. Umíte si asi představit, jak to tam vypadá.

9. MENSTRUAČNÍ POMŮCKY

Ženy jsou odkázány na svou vynalézavost. Některé si pomůžou starým povlečením, jiné si ušijí něco, co by mělo nahradit menstruační pomůcky. Jiné nemají nic.

Važme si zkrátka všeho, co máme.

Sdílejte článek
Štítky Severní Korea Kim Čong-un

Přečtěte si také