Virály

13. února 2018 11:48

redakce Prima Lajk

Tohle je nejhorší nemoc na světě! Žena každý den bojuje s obří kocovinou! Co se jí stalo?

Dokážete si představit život s kocovinou každý den?

Kocoviny jsou pěkně otravná věc. Člověk si předchozí večer jenom trochu víc užije a příští den se nezmůže na nic víc než na polehávání v posteli s kýblem u hlavy, sklenicí vody, studeným obkladem a pevným odhodláním si už v životě nikdy znova žádný alkohol nenalít. Jak to nakonec dopadne, už si doplňte sami. Pointou je, že většině z nás tohle stačí opakovat dvakrát, maximálně třikrát do měsíce. A teď si představte, že byste museli bojovat s kocovinou každý den!

Přesně tohle prožívá 34letá Sarah, které se život změnil ze dne na den poté, co si během jízdy městskou hromadnou dopravou všimla nenápadné boule za uchem. Lékaři nejprve netušili, v čem je problém, po několika týdnech testování, zhoršujícím se zdravotním stavu Sarah a nakonec po převezení do nemocnice v Londýně se přišlo na to, že Sarah trpí lymfocytární hypofizitidou, tzv. imunoendokrinním onemocněním, při kterém je neustále žíznivá, trpí bolestmi hlavy, zvrací a cítí se dezorientovaná. Zkrátka taková kocovina… akorát milionkrát horší, protože k ní není potřeba alkohol a nedá se úplně vyléčit.

Sarah se to ale snaží brát pozitivně, hodně jí prý pomáhá rodina, přátelé a zdravotní profesionálové, kteří se o ni starají. „Život vás občas vezme jinam, než kam jste chtěli směřovat, vyzve vás, ale eventuálně jste díky tomu silnější,“ dodává nakonec.


Přečtěte si také