Virály

17. srpna 2022 09:38

redakce Prima Lajk

Tohle je nejlepší země k přežití jaderné války! Kde máme tu nejvyšší šanci přečkat následky výbuchu?

Nedávná studie odhalila, že v téhle zemi je nejvyšší šance na přežití po jaderné válce.

Poslední měsíce se čím dál častěji mluví o hrozbě třetí světové války, která je spojená s jadernou válkou. Chytří vědci tak dali hlavy dohromady a použili všechny katastrofické scénáře, jak by lidský život po nukleárním výbuchu mohl skončit. To samozřejmě v případě, že lidé vůbec explozi přežijí, přičemž studie odhaduje, že by při ní zemřelo zhruba 360 milionů lidí.

Ani na zbytek přeživších by však nečekal pěkný scénář. Modely ukazují, že by byli lidé hladoví, bez jídla a slunce s další děsivou předpovědí, že v důsledku hladomoru by zemřelo dalších pět miliard lidí. V jedné zemi by však lidé měli šanci na to přežít, a tou zemí zaslíbenou má být podle vědců Austrálie.

Podle odhadů by se totiž plodinám, hospodářským zvířatům a rybám dařilo nejlépe právě u protinožců. Otázkou však zůstává, za jak dlouho by zbytek lidstva zásoby vyčerpal, protože by jaderná válka spustila klimatické ochlazení označované jako nukleární zima. Ve finále by asi žádný scénář pro člověka neskončil šťastně, a tak se dere na mysl další otázka: Nezáviděli by nakonec ti přeživší mrtvým?

Sdílejte článek

Přečtěte si také