Virály

13. března 2018 12:41

redakce Prima Lajk

Tohle je věk, ve kterém oficiálně utratíte NEJVÍC peněz ve vašem životě! Kdy byste měli začít šetřit?

Jste připraveni na nejdražší rok vašeho života?

Stárnutí není jen otrava, zároveň je to i dost drahá záležitost. Jak dospíváte, roste většinou váš příjem, spolu s ním ale přirozeně rostou i vaše výdaje. A právě ty v určitém věku mohou vystoupat do rekordní výše.

via GIPHY

Nová studie odhalila, že ve věku 31 let přichází právě toto extrémně drahé období a lidé by se na něj měli dobře připravit. V tomhle věku totiž v průměru lidé nejčastěji pořizují věci, které nějakým způsobem ovlivní jejich budoucí život. Ať už je to auto, dům nebo třeba svatba – tyto extrémní výdaje rozhodně na své kapse pocítíte.

Jedním z výsledků studie bylo také to, že vůbec nejdráž vyjde lidi svatba. Až 27 % lidí přiznalo, že věčná láska k jejich partnerovi vyčerpala jejich finanční rezervy nejzásadnějším způsobem. Další logickou útratou bylo bydlení, protože spolu partneři chtějí začít žít. Spolu s líbánkami, zařizováním domova, autem a dalšími menšími výdaji spojenými s partnerským životem se může celková částka vyšplhat až na 1,2 milionu korun. Pokud vám je tedy 20 a váš strýček nezbohatl prodejem bitcoinů, radili bychom vám začít šetřit.

Sdílejte článek
Štítky peníze partneři manželství auto dům svatba věk Bitcoin nová studie svatba

Přečtěte si také