Virály

13. května 2021 16:47

redakce Prima Lajk

Tohle je žebříček nejlépe placených sportovců světa! Překvapí vás, jaký rváč skončil na prvním místě

Který sportovec si za poslední rok vydělal největší obnos?

Nebudeme zbytečně chodit kolem horké kaše, letošním vítězem žebříčku nejlépe placených sportovců se zkrátka stal irský drsňák Conor McGregor, a byť se to na první pohled může zdát poměrně překvapivé, v realitě to zase takový šok není.

McGregor totiž vlastnil značku whiskey Proper 12, kterou letos prodal za obřích 106 milionů liber. To mu zajistilo první místo i nad takovými giganty sportu jako Cristianem Ronaldem či Lewisem Hamiltonem. Loňský vítěz Floyd Mayweather pak neměl žádné nové zápasy čili se logicky znovu tak vysoko neumístil.

Každopádně McGregor je prvním Irem, který v tomto žebříčku takto zabodoval. Samozřejmě mu pomohly taky různé spolupráce a reklamní smlouvy, ostatně se stal teprve třetím sportovcem v historii, který si skrz spolupráci přišel na více než 49,5 milionů liber. Podařilo se to v minulosti jen Tigeru Woodsovi a Rogeru Federerovi. Za McGregorem pak skončili výše zmíněný Ronaldo, pak taky Lionel Messi a ještě americký fotbalista Dak Prescott.

Sdílejte článek
Štítky peníze Lewis Hamilton Lionel Messi Roger Federer Cristiano Ronaldo Conor McGregor žebříček Tiger Woods sportovci Dak Prescott Floyd Mayweather Jr. Cristiano Ronaldo Conor McGregor

Přečtěte si také