návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Tohle jsou nejdivnější zimní sporty, jaké existovaly na olympiádě! Neuvěříte, v čem všem se soutěžilo!

V jakých nejdivnějších sportech se na olympiádě soutěžilo?
Vydáno: 15.02.2018
Jaké jsou nejdivnější zimní olympijské sporty?
Autor: profimedia.cz Jaké jsou nejdivnější zimní olympijské sporty?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zimní olympiáda pokračuje v plném proudu a věříme, že si tuhle jedinečnou sportovní událost užíváte stejně jako my. Ať už si libujete v napínavém alpském lyžování, sexy krasobruslařských závodech, nebo vás vzrušuje sledovat, jak je někdo tažen… koněm přes jezero? Jo, čtete správně.

I taková bizarní soutěž na olympiádě kdysi existovala. Do roku 1990 totiž mohly pořadatelské země přidávat tzv. demonstrativní sporty, které nepatřily mezi oficiální medailové soutěže, přesto se ale několika z nich podařilo mezi oficiální disciplíny časem prosadit. Ne, tažení koněm mezi ně nepatří. Jaké byly ty nejbizarnější?

Skijöring

Zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke koni nebo psu. V roce 1928 byli závodníci ve Švýcarsku taženi koňmi přes zamrzlé jezero.

Balet na lyžích

Doslova to, co si pod tím představíte. Závodníci v tomhle sportu tančili na lyžích, zatímco skákali, točili se nebo se převraceli. Kupodivu se nikdy neuchytilo.

Rychlostní lyžování

Tohle lyžování bylo tak nebezpečné, že jeden člověk dokonce při tréninku na olympijských hrách zemřel. Sport se navíc obtížně sledoval, proto se nikdy nestal oficiální disciplínou.

Článek je zařazen v: zimní sporty , Olympiáda , lyže , balet , tažení , rychlost , divné