Virály

2. února 2022 09:30

redakce Prima Lajk

Tohle jsou pravidla pro vstup do nejexkluzivnějšího klubu na světě. Dostali byste se tam?

Dostat by se tam chtěl každý, ale ne všem se to povede. Berlínský klub Berghain si tvrdě stojí za svými pravidly.

Noční klub v Berlíně láká své zákazníky na elektronickou hudbu a nejlepší párty ve městě bez jakýchkoli zábran. Berghain je považován za Mekku taneční hudby, kde je dovoleno prakticky vše; od pití alkoholu, kouření, braní drog až po sex. Jakmile se dostanete dovnitř, je vám zakázáno jen jedno, a to je focení nebo natáčení videí.

Dostat se do tak populárního a exkluzivního klubu ale není jen tak. Každý víkend se před ním totiž tvoří nekonečné fronty lidí a vyhazovači sami vyberou, kdo je vstupu hoden. Je proto dobré znát pár tipů, které tam dostanou i „obyčejné smrtelníky“. Samotný večer v klubu bývá až tak šílený, že není ničím zvláštním přijít v pátek večer a odejít až v pondělí ráno.

Jedním z nejdůležitějších pravidel je chytit se ve frontě nějakého „štamgasta“. Vyhazovači dovnitř nepouštějí velké skupiny turistů, aby se nenarušovala ta správná unikátní atmosféra. Důležité je také na sebe při čekání neupozorňovat ničím, kromě svého vzhledu. Vítaný je celočerný dress code nejlépe doplněný koženými prvky a výrazným make-upem. Naopak do háje pošlou všechny, kteří se chovají opile nebo nepatřičně. Ochranka si ale nakonec stejně sama vybere, kdo bude tím vyvoleným, kterým zažije nezapomenutelnou noc.


Přečtěte si také