návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Tohle jste určitě netušili! Co překvapivého vylučují tučňáci při potřebě spolu s exkrementy?

Není nad to, když vědci učiní takhle velký objev.
Vydáno: 21.05.2020, rd
Tučňáci a plyny 1
Autor: istock.com Tučňáci a plyny 1

Tak vlastně nevíme, jak tuto zprávu uvést. Týká se antarktických tučňáků, výzkumníků z University of Copenhagen a vykonávání potřeby. Té druhé. A když to necháme takhle, pravděpodobně se vám v hlavě začnou tvořit všelijaké divné fantazie – je tedy na místě to asi rozvést.

Zkrátka a dobře, vědci z oné univerzity přišli na to, že tučňáci spolu s exkrementy vylučují i obří množství rajského plynu. Ano, to je plyn, kterým vás mohou uspat u zubaře nebo si ho můžete potají dát někde za stodolou a pak se dvě hodiny lámat smíchy. A přesně tenhle plyn byl teď podle nové studie nalezen právě v okolí tučňáčích kolonií. Což je mimochodem problém, jelikož je oxid dusičitý až 300krát horší v dopadech na životní prostředí než oxid uhličitý. Na druhou stranu, jsou to tučňáci… když musí vylučovat rajský plyn, tak je prostě nechme. Zaslouží si to už jen za to, jak jsou roztomilí. No ne?

Článek je zařazen v: tučňáci , rajský plyn , vědci , exkrementy , potřeba

reklama