Virály

16. srpna 2022 17:05

redakce Prima Lajk

Donald Trump by mohl být prezidentem i z vězení, tvrdí experti. Vážně se k tomu schyluje?

Bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi hrozí vážné problémy. Bude přesto usilovat o znovuzvolení?

Právní experti z Ameriky tvrdí, že bývalý americký prezident Donald Trump bude moci kandidovat na prezidenta podruhé, i kdyby skončil za mřížemi. Tamější zákony podle všeho na tuto možnost vůbec nemyslely, a tak v podstatě stačí, když projde tradičním kolečkem schvalování, pak pro něj bude hlasovat dost lidí, aby vyhrál ve většině států, no a je zvolen. A to vše, i kdyby tou dobou už seděl za mřížemi, což mu teď shodou okolností reálně i hrozí.

Trump je předmětem hned celé řady různých vyšetřování, jeho sídlo na Floridě nedávno navštívili agenti FBI kvůli nějakým odcizeným tajným dokumentům týkajících se nukleárních zbraní, do toho podvody s kampaní, daňové podvody a další a další zločiny, které údajně mohl spáchat on nebo někdo z jeho blízkého okolí.

Je ale otázkou, jestli vůbec existuje něco, co by mohlo změnit názory jeho voličů. Ti už nyní odmítají realitu, jakékoli vyšetřování považují za zkorumpované a zmanipulované, a dokonce v mnoha případech volají po občanské válce. Opravdu by vyrazili do ulic se zbraněmi v rukou, kdyby jejich Donald skončil ve vězení? Těžko říct. Ať se ale stane cokoliv, příští měsíce určitě budou v americké politice zajímavé.

Sdílejte článek
Štítky zločin vězení volby Donald Trump prezident

Přečtěte si také