Virály

14. července 2020 15:45

redakce Prima Lajk

Tvůrci prozradili, že slavná filmová postava je lesba! Proč se nikdy nelíbala s holkou?

Tahle slavná filmová postava je ve skutečnosti lesba.

Producent Tony Cervone a scenárista James Gunn (mimo jiné režisér Strážců galaxie) prozradili, že se snažili nastínit ve filmové verzi Scooby-Doo pravou sexuální orientaci postavy chytrolínky Velmy. Studiu se ale jejich scénář nelíbil, a tak postupně vše škrtalo a škrtalo, až nakonec udělalo z Velmy heterosexuální dívku, která v pokračování dokonce dostala kluka. A to přitom v prvním filmu měla původně líbat Daphne.

Ano, slavná postava z ještě slavnějšího týmu detektivů zabývajících se nadpřirozenem, se v původní verzi filmu líbala se svojí kolegyní. Scéna ale byla vystřižena, veškeré sexuální narážky se rovněž odstranily a druhý díl už byl napsaný s tím, že je Velma na kluky.

Tvůrci označili jednání studia jako politováníhodné, tomu přitom nejspíš šlo čistě o zisk, jelikož se obávalo, že by na film obsahující menšinovou sexuální orientaci nepřišlo tolik rodiny s dětmi. Jak ale tvůrci filmu poznamenali, mladé fanoušky si přesto našla i tato verze, a těžko říct, jestli by jejich původní neměla ještě větší úspěch.


Přečtěte si také