Virály

22. září 2022 15:58

redakce Prima Lajk

Twitch oznámil snížení příjmů pro streamery. O kolik peněz přijdou a co hrozí, že se stane?

Twitch po dobrých zprávách oznámil i několik velmi špatných.

Twitch si v úterý cíleně připsal výhru, když na své platformě zakázal alespoň některé formy hazardu a hazardních her. Byla to však zjevně jen předzvěst horších zpráv, které přišly o pouhý den později. Následně totiž tatáž platforma oznámila snížení platů pro nejlépe vydělávající streamery a nedostatek vylepšení pro ty menší.

Twitch tento týden přišel s novými pravidly pro vyplácení peněz prémiovým tvůrcům. Tam v podstatě spadají ty největší hvězdy Twitche. Ty si doteď s platformou dělily příjmy z předplatného v poměru 70/30 pro tvůrce. Nyní ale po prvních vydělaných 100 tisících dolarech přejde poměr na 50/50. To je standardní rozdělení pro neprémiové „normální“ streamery na Twitchi. Změny vstoupí v platnost až 1. června 2023 a nezmění současné smlouvy, přesto však nyní společnost čelí obří kritice.

Většina lidí totiž doufala, že poměr 70/30, který má například konkurenční YouTube, začne platit pro všechny. Jenže nová změna naopak nejspíš vyžene v budoucnu spoustu streamerů z Twitche právě na YouTube. Twitch se snaží důvod ke změně vysvětlit tím, že naopak vzrostly výplaty z reklam, to je ale chabá výmluva pro tuhle razantní změnu v příjmech pro největší streamery.

Sdílejte článek
Štítky peníze YouTube výplata předplatné Twitch hazardní hra Twitch.tv YouTube Streameři

Přečtěte si také