Týpek drží světový rekord v nespaní. Jak dlouho vydržel být vzhůru? Tomu neuvěříte!

Jak dlouho člověk dokáže žít bez spánku? Týpek z Británie dokázal, že déle, než si myslíte!

Tonyho Wrighta z Velké Británie vždycky zajímalo, jak dlouho vydrží obyčejný člověk bez spánku. Podle něj prý člověk vydrží nespat neomezeně dlouhou dobu, protože každá část lidského mozku vyžaduje jiný spánkový cyklus. Aby znal ale přesnou odpověď, rozhodl se tento experiment zkusit na sobě.

Zavřel se tedy ve své oblíbené hospůdce, kde se bavil s kamarády, popíjel, psal si deník a čas si krátil hraním biliáru. Během celého pokusu ho natáčelo šest kamer, aby nemohl nikdo zpochybnit pravdivost pokusu. No a jak dlouho tedy Wright vydržel nespat? Neskutečných 11 dní a 2 hodiny!

Angličan tvrdí, že mu bdělost umožnila schopnost přepínat z jedné mozkové hemisféry na druhou, ale uznává, že si s ním některé smysly i pěkně pohrály. „Třeba jsem viděl všechny barvy mnohem jasnější nebo jsem z ničeho nic nemohl mluvit,“ přiznal Tony Wright. Nejtěžší pro něj prý ale bylo zůstat zavřený na jednom místě.

Ačkoli Brit pokořil kuriózní světový rekord, Guinnessova kniha rekordů ho odmítla registrovat, protože podobné jsou z hlediska lidského zdraví považovány za riskantní.


Přečtěte si také