Jak dlouho vydrží člověk bez spánku? Brit to vyzkoušel na vlastní kůži
Autor: istock.com Jak dlouho vydrží člověk bez spánku? Brit to vyzkoušel na vlastní kůži

Týpek drží světový rekord v nespaní. Jak dlouho vydržel být vzhůru? Tomu neuvěříte!

Tamara F. . Publikováno: 02.08.2021
Jak dlouho člověk dokáže žít bez spánku? Týpek z Británie dokázal, že déle, než si myslíte!

reklama

Tonyho Wrighta z Velké Británie vždycky zajímalo, jak dlouho vydrží obyčejný člověk bez spánku. Podle něj prý člověk vydrží nespat neomezeně dlouhou dobu, protože každá část lidského mozku vyžaduje jiný spánkový cyklus. Aby znal ale přesnou odpověď, rozhodl se tento experiment zkusit na sobě.

Zavřel se tedy ve své oblíbené hospůdce, kde se bavil s kamarády, popíjel, psal si deník a čas si krátil hraním biliáru. Během celého pokusu ho natáčelo šest kamer, aby nemohl nikdo zpochybnit pravdivost pokusu. No a jak dlouho tedy Wright vydržel nespat? Neskutečných 11 dní a 2 hodiny!

Angličan tvrdí, že mu bdělost umožnila schopnost přepínat z jedné mozkové hemisféry na druhou, ale uznává, že si s ním některé smysly i pěkně pohrály. „Třeba jsem viděl všechny barvy mnohem jasnější nebo jsem z ničeho nic nemohl mluvit,“ přiznal Tony Wright. Nejtěžší pro něj prý ale bylo zůstat zavřený na jednom místě.

Ačkoli Brit pokořil kuriózní světový rekord, Guinnessova kniha rekordů ho odmítla registrovat, protože podobné jsou z hlediska lidského zdraví považovány za riskantní.

Ilustrace pro milovníky černého humoru

GALERIE: 20 brutálních ilustrací plných černého humoru. Budete je buď milovat, nebo nenávidět

Největší ústa na světě 1

VIDEO: Žena drží světový rekord za největší ústa na světě! Co všechno se do nich vejde?

reklama