Virály

16. prosince 2022 10:19

redakce Prima Lajk

Týpek je přesvědčený, že je reinkarnovaný válečný pilot. Jaké důkazy pro to má?

Mladík tvrdí, že byl pilotem ve druhé světové válce.

Čtyřiadvacetiletý James Leininger z amerického San Francisca byl odjakživa tak trochu neobyčejným hochem. Už od útlého dětství ho zajímaly moderní dějiny a fascinovala historická letadla, o kterých věděl tolik, že by se za to nemusel stydět ani opravdový profesionální pilot. Po nějakém čase, ještě jako malé dítě, ale začal tvrdit, že důvodem, proč toho o historii tolik ví je, že byl v minulém životě pilotem druhé světové války, kterého sestřelili Japonci.

Jeho rodiče, Bruce a Andrea, nikdy nebyli zastánci znovuzrození ani posmrtného života, ale detailní popisy syna Jamese je přesvědčily o pravém opaku. Už ve dvou letech totiž malý chlapec začal trpět děsivými nočními můrami o pádu letadla, které se dokola opakovaly. Postupně James začal popisovat i detaily jeho údajné smrti v minulém životě, včetně místa sestřelení letadla. Když dostal válečnou knihu, vyhledal v ní obrázek ostrova Iwodžima v Tichém oceánu a rodičům prozradil, že to je to místo, kde havaroval a zemřel.

Otec Bruce tedy začal pátrat a zjistil, že jediný americký letec, který dokonale odpovídal synovu popisu a zahynul na témže místě 3. března 1945, byl jednadvacetiletý James M. Huston Jr. Rodina se poté dokonce rozhodla najít příbuzné onoho pilota, kteří byli převyprávěnými vzpomínkami malého chlapce zaskočeni. Ačkoli si dnes už dospělý James téměř nic z toho nepamatuje, jedná se stále o patrně nejznámější a nejlépe zdokumentovaný případ domnělé reinkarnace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také