Virály

3. března 2020 14:33

sarka.turcekova@gmail.com

Týpek má pravidelně 12 hodin erekci a doktoři myslí, že je to kvůli marihuaně. Vážně je to pravda?

Tak tohle mu rozhodně závidět nemůžete. Muž se musí opakovaně léčit kvůli několikahodinové erekci.

32letý muž, který si nepřeje být jmenován, už musel několikrát navštívit lékaře. Jeho problém je takový, že má často erekci. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby ovšem jeho erekce netrvaly třeba dlouhých 12 hodin. Navíc byly dosti bolestivé a zabraňovaly mu v běžném životě. Nebylo to navíc ani v důsledku nějakého dráždění nebo sexuální aktivity. Muž se přitom netají tím, že si občas dá jointa.

Tým lékařů potvrdil, že jde o první známý případ priapismu (tak se tato „nemoc“ jmenuje) ve spojitosti s užíváním marihuany. Všechny ostatní možné příčiny totiž vyloučili. Taková dlouhotrvající erekce bývá spojená s vedlejšími účinky některých léků na předpis nebo při užívání kokainu, je to však nebezpečné a může to vést k trvalému poškození penisu.

Jeho poslední erekce trvala 12 hodin, podruhé to bylo šest hodin. Pokaždé musel dostat injekci fenylefrinu, což mu umožnilo, aby se jeho pohlavní úd vrátil do normálu. Konopí kouří po nocích několikrát týdne už asi půl roku. Důvodem si lékaři nejsou jistí, nicméně mohlo to být proto, že chemikálie v marihuaně ovlivnily jeho mozek a zastavily signály, které ukončují erekci, nebo by to mohlo mít co dočinění s dilatací krevních cév.

Sdílejte článek
Štítky konopí marihuana erekce

Přečtěte si také